7.4.13

Najtańsze opcje transportu z Kopenhagi do Malmo

Chciałem zabrać chociaż odrobinę wiosny ze sobą, jak jechałem do Polski. Trochę Słońca, bezchmurnego nieba i ciepłego powietrza. Mam wrażenie, że bardzo słabo mi to wyszło. Dlatego przynajmniej zdjęcia będą w takim oto wiosennym klimacie ;) 
Piszę dzisiaj również o tym, jak najtaniej dostać się z Danii do Szwecji. Zdjęcia robione są zza szyby autokaru. Podróż z Kopenhagi do Malmo trwa ok 45 minut. Nie ma czasu aby się nudzić. Przyroda oraz Skandynawska architektura prezentują się z jak najlepszej strony.


Widok z mostu Oresund, łączącego Kopenhagę i Szwecję. Jego długość to ok. 8km. Składa się z dwóch dwupasmowych jezdni oraz torów kolejowych.


Koszt przejazdu przez most dla samochodu osobowego to ok 45 euro. Taki koszt dla samochodu z przyczepą to 90 euro, a dla motocyklu 23 euro. 


Najtańszym sposobem na podróżowanie z Danii do Polski jest podróż przez Szwecję. Dzięki linii Ryanair bilety z Malmo do polskich miast kosztują już od 39zł w jedną stronę.
Z Danii do Malmo możemy dostać się autobusem lub pociągiem :

Autobus - Swebus - 27zł
                                                                            Graahundbus - 55zł (latem kursy dostosowane są pod loty Ryanaira)

      Pociąg - Oresundstag - 48zł 

Bezpośrednie loty z Kopenhagi do Wrocławia linią SAS odbywają się 2 razy dziennie. Kupując bilet z większym wyprzedzeniem, możemy go dostać za 420zł (ze wszystkimi opłatami). 
Mam teraz w pełni zasłużone, jedenastodniowe wakacje! Serdecznie zapraszam do śledzenia bloga na Facebooku ; )
Zachęcam również do zajrzenia na :9 komentarzy:

 1. the last pic is fantastic

  NEW LOOK: FALL IN SPRING?
  http://showroomdegarde.blogspot.com.es/2013/04/a-taste-of-fall-in-spring.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Łał. A mi sie zdaje, ze udalo ci sie jednak zabrac troche slonca, przynajmniej w Szczecinie jest :) Buziaki, zapraszam na nową notkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie z wiatrakami- coś pięknego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Stunning pics <3
  And u look great!

  xx
  Christina Klein
  http://bychristina.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydatne informacje.! :)
  Aczkolwiek z biletem za 39zł trzeba mieć trochę szczęścia. Sam dużo latam i nie zawsze jest tak kolorowo. Aczkolwiek faktycznie można. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hmm, a ja się zastanawiałam skąd tyle słońca w sobotę i w niedzielę u nas było. chyba musisz częściej do Polski przyjeżdżać. potrzebujemy Cię! potrzebujemy słońca!!! :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Amazing photos once again. And great tips too

  http://mkstyleramblings.blogspot.com.au

  OdpowiedzUsuń
 8. Faktycznie można trafić tanie bilety z Polski do Danii, ale ale! Mnie udało się złapać busik, który kursuje na tej trasie firma się nazywała Eco-bus i ceny też niczego sobie, bo uwzględniają zniżkę studencką ;) także jak nie lotem to drogami.

  OdpowiedzUsuń
 9. cennik przejazdu przez most: http://cenyw.pl/szwecja/malmo/937/#comment-1536715219

  OdpowiedzUsuń